رنگ کردن مو بعد و قبل از کاشت مو؟ رنگ کردن مو و خطر آن بعد از کاشت

رنگ کردن مو بعد و قبل از کاشت مو؟ رنگ کردن مو و خطر آن بعد از کاشت

رنگ کردن مو بعد و قبل از کاشت مو؟ رنگ کردن مو و خطر آن بعد از کاشت

مقالات

رنگ کردن مو بعد و قبل از کاشت مو

 

نکات و موارد زیادی است که قبل از انجام عمل کاشت مو، شما باید آن‌ها را در نظر بگیرید. برای داشتن یک کاشت مو موفق، شما باید اطلاعاتی کافی در مورد عمل‌ها و کارهایی که انجام دادن و یا انجام ندادن آن‌ها ممکن است شانس کاشت مو موفق را در شما کاهش دهد؛ داشته باشید. بسیاری از افراد نگرانی‌هایی مربوط به کارهایی که قبل و بعد از کاشت مو نباید انجام بدهند دارند. چه کارهایی است که قبل از کاشت مو نباید انجام شود؟ بعد از کاشت مو انجام چه کارهایی ممنوع است؟ این‌ها سوالاتی است که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کرده باشد.  یکی از سوالاتی که به صورت مستمر از مشاورین و کارشناسان ما در کلینیک پوست و مو دکتر وارث پرسیده می‌شود این است که رنگ کردن مو، بعد از کاشت مو مجاز است؟ یا خیر؟ چه مدت بعد از کاشت مو می‌توانم موهای خود را رنگ کنم؟ اگر قبل از کاشت مو، موهای خود را رنگ کرده باشم چی؟ نظر شما در این باره چیست؟ ما اینجاییم که به این سوالات پاسخ دهیم و دغدغه ذهنی شما را برطرف کنیم.  برای رسیدن به پاسخ این سوال، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.  

 

نویسنده: محمد مهدی ثابت عهد

 

کاشت مو می‌تواند به شما کمک کند تا اعتماد به نفس خود را دوباره به دست آورید. افزایش و تقویت اعتماد به نفس،  قطعاً تأثیر زیادی در تمام جنبه‌های زندگی شما خواهد داشت. در حالی که بعد از انجام یک عمل کاشت مو موفق، موهای شما به شکل طبیعی رشد می‌کنند، بعد از گذر زمان، موهای خاکستری و سفید شده شما نیز نمایان می‌شوند. سفید شدن و خاکستری شدن موها، یکی از نشانه‌های افزایش سن و نماد پیری است. خیلی از افراد برای فرار از این قضیه، موهای خود را رنگ می‌کنند. حال سوال اینجاست، اگر من موهای خود را کاشته باشم؛ می‌توانم موهای کاشته شده خودم را رنگ کنم؟ یا خیر؟

 


آیا می‌توانم موهایم را بعد از کاشت مو رنگ کنم؟

آیا می توانم موهایم را بعد از کاشت مو رنگ کنم؟

بله، شما می‌توانید موهای خود را بعد از کاشت رنگ کنید.  نکاتی نیز در این باره وجود دارد که برای مراقبت از موها و سلامتی خود باید این نکات را رعایت کنید. موهای تازه پیوند شده، قوی و انعطاف پذیر هستند، اما پوست سر شما پس از جراحی و انجام عمل کاشت مو، بسیار حساس‌تر از قبل خواهد بود. پوست سر شما برای بهبودی و جلوگیری از تحریک یا بروز عوارض جانبی به زمان نیاز دارد. همچنین ممکن است لازم باشد محصولات یا روتین‌های قبلی خود را تغییر دهید تا از موها و پوست سر خود بهتر محافظت کنید. 

 

بعد از جراحی چقدر باید صبر کنم تا موهایم را رنگ کنم؟

 

عاقلانه است که قبل از استفاده از هر گونه محصول شیمیایی روی مو یا پوست سر خود، با پزشک و مشاورین ما در کلینیک دکتر وارث مشورت کنید. پزشک و مشاورین ما با بررسی پوست سر شما، به شما می‌گویند که آیا پوست سر شما به‌صورت کامل بهبود یافته است یا خیر؟ در صورتی که پزشک یا مشاورین ما در کلینیک پوست و مو دکتر وارث به این اطمینان و یقین برسند که پوست سر شما به‌طور کامل بهبود یافته است، به شما اجازه رنگ کردن موهایتان را می‌دهند. 

 

زمان بهبودی پوست سر از فردی به فرد دیگری متفاوت است. بهبودی پوست سر به نوع عملی که انجام داده‌اید بستگی دارد. اگر که شما موهای خود را به روش FUE کاشته‌اید توصیه می‌شود که بین 4 تا 6 هفته و اگر با روش FUT موهای خود را کاشته‌اید توصیه می‌شود که 6 ماه صبر کرده و سپس پس از تایید پزشک یا مشاورین، موهای خود را رنگ کنید. 

 

بیشتر بخوانید: کاشت مو به روش FUT و هرآنچه نیاز است بدانید


 

نکته دیگری که  باید به خاطر داشته باشید این است که رشد کامل فولیکول‌های موی پیوندی شما، ممکن است چندین ماه طول بکشد و موهای شما به اندازه کافی بلند نباشد که بتوانید آن را رنگ کنید. پس عجله نداشته باشید و بگذارید موهایتان به اندازه کافی رشد کند. 

 

عده زیادی از خانم‌ها و آقایان هستند که به جای استفاده از رنگ‌های شیمیایی، از حنا استفاده می‌کنند. این افراد با استفاده از حنا می‌توانند هم سفیدی موهای خود را رفع کنند و هم فولیکول‌های موی خود را تقویت کنند. علاوه بر این حنا قدرت نرم کنندگی نیز دارد و موهای شما را نرم، لطیف و با طراوت می‌کند. حنا خاصیت ضد التهابی، ضد باکتری، ضد قارچی و ضد اگزمایی بالایی دارد و می‌تواند علاوه بر تقویت مو، پوست سر را از خارش، التهاب و قرمزی نجات دهد و باعث بهبود سریع‌تر زخم‌ها و جراحت‌ها شود. اما با تمام این خاصیت‌ها، پزشکان توصیه می‌کنند که افراد تا یکماه بعد از کاشت مو از حنا گذاشتن روی سر پرهیز کنند.

 

آیا رنگ کردن موهای کاشته شده بی خطر است؟

آیا رنگ کردن موهای کاشته شده بی خطر است؟

 

رنگ کردن موهای کاشته شده، به‌طور کلی بی‌خطر است - البته تا زمانی که صبر کنید  پوست سر شما پس از عمل کاشت مو کاملا بهبود یابد.  ما قویاً و اکیدا توصیه می‌کنیم که از رنگ کردن موهای خود در خانه با محصولات خشن و بدون نسخه خودداری کنید. بهتر است رنگ کردن موها را زیر نظر متخصصین این کار، انجام دهید. 

 

آیا می‌توانم موهایم را قبل از کاشت مو رنگ کنم؟

 

تا اینجا به این سوال پاسخ دادیم که آیا بعد از کاشت مو می‌شود موهای خود را رنگ کرد؟ که پاسخ دادیم بله بعد از حداقل 4 تا 6 هفته و پس از تایید پزشک می‌توانید موهای خود را رنگ کنید. حال سوال اینجاست که قبل از کاشت مو چی؟ قبل از کاشت مو می‌توان موها را رنگ کرد؟  پاسخ به این سوال هم بله است – رنگ کردن موهای خود قبل از کاشت مو کاملاً خوب است، مشروط بر اینکه این کار را چند روز قبل از عمل جراحی انجام داده باشید. چرا می‌گوییم بهتر است چند روز قبل از کاشت مو، موهای خود را رنگ کنید؟ این به این دلیل است که رنگ و مواد شیمیایی موجود در رنگ‌های مو می‌تواند به پوست سر شما رسیده و پوست سر شما نیز رنگ بگیرد. زمانی که سر شما رنگ گرفته باشد؛ تشخیص محل‌های برش توسط تیم پزشکی دشوارتر می‌شود. 

 

 

.

 

منابع: 

https://rhrli.com/blog/when-can-i-color-my-hair-after-a-hair-transplant-treatment/

https://www.themaitlandclinic.com/can-you-dye-your-hair-after-a-hair-transplant/