ترمیم مو، از افسانه تا واقعیت (پاسخ به 7 سوال در مورد ترمیم مو)

ترمیم مو، از افسانه تا واقعیت (پاسخ به 7 سوال در  مورد ترمیم مو)

ترمیم مو، از افسانه تا واقعیت (پاسخ به 7 سوال در مورد ترمیم مو)

مقالات

پاسخ به هفت سووال در مورد ترمیم مو

 

ترمیم مو و شایعات پیرامون ترمیم مو چیست؟ آیا این شایعات واقعی هستند؟ در مورد ترمیم مو به اندازه ستاره‌های آسمان شایعات و افسانه وجود دارد. گفته می‌شود صورت فلکی به نام کما برنیکس توسط الهه آفرودیت به عنوان نشانه‌ای از پذیرفته شدن هدیه ملکه برنیس دوم از موهای زیبای مصر در آنجا قرار داده شده است. در حالی که بیشتر شایعات به اندازه قفل‌های ستاره‌ای بزرگ نیستند، اجازه دهید برخی از تصورات غلط رایج‌ پیرامون ترمیم مو  را روشن کنیم و شما را در این زمینه آگاه کنیم.

نویسنده و مترجم: محمد مهدی ثابت عهد

 

1- آیا ترمیم مو امکان پذیر است؟

 

نه تنها  امکان ترمیم مو وجود دارد، بلکه کاشت مو به روش‌های مختلف، روشی موثر برای بازگرداندن مو بر روی سر شماست. موفقیت پیوند و عمل کاشت مو، به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل سن، جنسیت (زن یا مرد بودن)، ضخامت مو و تجربه پزشک متخصصی دارد که عمل کاشت مو را برای شما انجام می‌دهد. برای بالابردن شانس کاشت مو خود، بهتر است به کلینیکی معتبر مراجعه کنید. کلینیک پوست و مو دکتر وارث، با بهره گیری از بروزترین تجهیزات و مجرب‌ترین کادر، محیطی را برای شما فراهم آورده است که شما بتوانید با خیالی راحت، از یک کاشت مو موفق لذت ببرید. 

 

2- آیا ترمیم مو برای همیشه ماندگار است؟

 

نتایج کاشت مو اساساً دائمی است و موهای کاشته شده برای مدت زمانی طولانی روی سر شما باقی خواهد ماند. ذکر این نکته خارج از لطف نیست که بدانید پس از حدود دو ماه از عمل کاشت مو شما، موهای تازه کاشته شده، به‌عنوان بخشی از چرخه رشد طبیعی موهای شما، شروع به ریزش می‌کنند. پس انتظار ریزش موهای خود را دو ماهه اول بعد از کاشت مو داشته باشید. نیاز نیست که نگران ریزش این موها باشید چرا که این ریزش جزئی از چرخه طبیعی موهای شماست. مدتی بعد، موهای جدید شما به‌طور طبیعی از آن موهای پیوند داده شده شروع به رشد خواهند کرد. مانند تمام فولیکول‌های مو، موهای پیوند داده شده شما، طول عمر طبیعی دارند و ممکن است به تدریج با افزایش سن، تولید مو روی سر شما کاهش یابد.

ترمیم مو

 

 

 

3- آیا فرآیند ترمیم مو ظاهری طبیعی به شما می‌دهد؟ 

 

جراحی و پیوند مویی که توسط پزشک و جراح با تجربه انجام شده باشد؛ کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد؛ به خصوص اگر که کاشت مو به روش FUE (زیرا فولیکول‌های مو به‌صورت جداگانه کاشته می‌شوند) انجام شده باشد. یک جراح و یک پزشک خوب، از موقعیت صحیح فولیکول‌ها و زوایای مو اطمینان حاصل می‌کند تا ظاهری واقعی به گرافت‌ها بدهد. 

 

4- آیا کاشت مو ضرر دارد؟

 

آخرین و بروزترین تکنیک‌های کاشت مو، شامل استفاده از بی حس کننده موضعی است. پس از انجام عمل کاشت مو، احتمالاً کمی ناراحتی در مناطقی که پیوند اتفاق افتاده است را تجربه خواهید کرد - اگرچه این دردها و ناراحتی‌ها به راحتی قابل مدیریت است. انواع روش‌های کاشت مو بخصوص کاشت مو به روش FUE به اندازه کافی ساده است که به بیماران اجازه می‌دهد تا به سرعت، فعالیت‌های عادی روزانه خود را از سر بگیرند.

 

5- پیوندهای بیشتر، موثرتر هستند؟

 

اگرچه ممکن است بدیهی به نظر برسد که هر چه تعداد مو بیشتری بکارید؛ موفقیت بیشتری خواهید دید، اما این معیاری برای تعیین یک کاشت مو موثر نیست. تعداد گرافت‌هایی که جراح شما نیاز خواهد داشت در درجه اول با توجه به ناحیه‌ای که باید تحت پوشش قرار گیرد تعیین می‌شود. پزشک با معاینه پوست سر و مسائل خاص ریزش مو، این مورد را تعیین می‌کند. گرافت بیش از حد - یا "برداشت بیش از حد" - می‌تواند موهای شما را تکه تکه کند و موهای جدید "پخم دار" به نظر برسد.

6- آیا کاشت مو بر مغز تاثیر می گذارد؟

 

بله!! کاشت مو می‌تواند بر مغز شما اثر بگذارد؛ اما یک اثر خوب. کاشت مو به شما آرامش خاطر می‌دهد و اعتماد به نفس را مجددا به شما باز می‌گرداند. در فرآیند کاشت و پیوند مو فقط از پوست سر شما استفاده می‌شود. در هیچکدام از روش‌های کاشت مو، نفوذ به زیر سطح پوست سر شما نمی‌رسد و مطمئناً به جایی نزدیک به جمجمه شما نیز نمی‌رسد. 

 

 

 

 

7- کاشت مو فقط مخصوص آقایان است؟

 

در حالی که به نظر می رسد ریزش مو و طاسی معمولاً مردان را درگیر می‌کند، حقیقت این است که افراد از هر جنسیتی (چه زن و چه مرد) ممکن است به دلایل مختلف ریزش مو را تجربه کنند. اگرچه ریزش مو در مردان و زنان به طور کلی متفاوت است. طاسی در جلو سر یا پشت سر بیشتر در مردان رایج است. اگرچه در مورد اینکه چه کسی کاندیدای مناسبی برای روش‌های ترمیم مو است، ملاحظات زیادی وجود دارد، کاشت مو هم در خانم‌ها و هم در آقایان انجام می‌شود. 

 

 

 

https://rhrli.com/blog/7-myths-about-hair-restoration/