الگوی طاسی مردانه چگونه است؟ آنچه که باید بدانید

الگوی طاسی مردانه چگونه است؟ آنچه که باید بدانید

الگوی طاسی مردانه چگونه است؟ آنچه که باید بدانید

مقالات

الگوی طاسی مردانه چگونه است؟

طاسی با الگوی مردانه یا آلوپسی آندروژنیک شایع ترین نوع ریزش مو است که مردان با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. در واقع، بیش از 50 درصد از مردان در مقطعی از زندگی خود طاسی با الگوی مردانه را تجربه می‌کنند. برخی افراد آن را به آرامی تجربه می‌کنند، در حالی که برخی به شدت از آن رنج می‌برند. بنابراین، انواع مختلفی از طاسی با الگوی مردانه نیز وجود دارد. یکی از دلایل اصلی طاسی مردانه، عوامل ژنتیکی است. اگر در خانواده خود ژن طاسی دارید، شانس بیشتری برای تجربه طاسی نیز دارید. اگر می‌پرسید «ژن طاسی از کجا می‌آید»، معمولاً این ژن‌های طاسی از سمت خانواده مادری می‌آید.

نویسنده: محمد مهدی ثابت عهد

طاسی الگوی مردانه با آندروژن‌ها، یعنی هورمون‌های جنسی مردانه مرتبط است. آندروژن‌ها رشد مو را تنظیم می‌کنند. وقتی آندروژن‌ها به درستی کار نمی‌کنند، چرخه رشد مو ضعیف‌تر می‌شود و رشد مو برای شما سخت‌تر می‌شود. در برخی موارد، رشد مو در برخی از مناطق یا در سراسر پوست سر شما به‌طور کامل متوقف می‌شود. اگرچه طاسی با الگوی مردانه ارثی است، اما عوامل دیگری نیز ممکن است سبب این امر شوند. به عنوان مثال، سیگار کشیدن، استرس و کمبودهای ناشی از تغذیه‌ نامناسب خطر طاسی با الگوی مردانه را افزایش می‌دهد. سایر شرایط سلامتی نیز ممکن است باعث ریزش شدید مو در مردان شود، مانند کم کاری یا پرکاری تیروئید.

چگونه بفهمیم در معرض خطر طاسی با الگوی مردانه هستیم؟

طاسی با الگوی مردانه معمولاً در مردان بالغ رخ می‌دهد. گاهی اوقات، این بیماری در سال‌های نوجوانی تجربه می‌شود، اما با افزایش سن، احتمال ابتلا به طاسی با الگوی مردانه افزایش می‌یابد. همانطور که گفته شد، عوامل ژنتیکی در مورد طاسی الگوی مردانه از اهمیت فوق العاده‌ای برخوردار هستند. اگر اقوام مرد نزدیکی دارید که دارای طاسی هستند، شانس بالایی برای ابتلا به طاسی نیز دارید. این مورد مخصوصاً زمانی است که آن اقوام از طرف مادری خانواده شما باشند. اگر در مورد ریزش موی ارثی نگرانی دارید، می‌توانید با مشاورین کلینیک پوست و مو دکتر وارث تماس بگیرید. همچنین اگر نیاز به کاشت مو دارید، می‌توانید از خدمات کاشت مو کلینیک پوست و مو دکتر وارث استفاده کنید.

آیا می‌توان از ریزش موی ارثی جلوگیری کرد؟

هیچ درمان اثبات شده‌ای وجود ندارد که از طاسی با الگوی مردانه جلوگیری کند. با این حال، می‌توانید با کاهش استرس و تغییر عادات روزانه و رژیم غذایی خود، آن را تحت کنترل داشته باشید. ورزش منظم همچنین برای کند کردن روند ریزش مو شناخته شده است. اگر ریزش موی شما شدید شد و از ظاهر خود راضی نیستید، ممکن است درمان‌های دیگری را در نظر بگیرید.

بهترین کلینیک کاشت مو در شیراز ، کلینیک پوست و دکتر وارث

کاشت مو توسط متخصص پوست دکتر وارث

جهت مشاوره رایگان با کلینیک پوست و مو دکتر وارث با شماره های     ۰۹۰۲۹۳۶۷۷۹۹  و  ۰۹۰۲۳۰۱۰۷۹۹  تماس بگیرید

کاشت مو از نظر علمی ثابت شده است که برای بازگرداندن موهای از دست رفته موفقیت آمیز است. در طی جراحی کاشت مو، فولیکول‌های موی سالم از پشت یا کنار پوست سر شما برداشته می‌شود و در ناحیه‌ای که مو رشد نمی‌کند کاشته می‌شود. کاشت مو یک روش بسیار محبوب در سراسر جهان است. ممکن است جایگزین‌های دیگری مانند پوشیدن کلاه گیس یا استفاده از دارو را امتحان کنید، اما کاشت مو دائمی‌ترین راه حل برای ریزش مو است.

اگر از طاسی با الگوی مردانه رنج می‌برید یا کنجکاو هستید که آیا در معرض خطر بالایی برای تجربه آن هستید، می‌توانید با متخصصین کلینیک پوست و مو دکتر وارث تماس بگیرید. اگر با طاسی مردانه دست و پنجه نرم می‌کنید و قصد کاشت موی FUE را دارید، می‌توانید با ما مشورت کنید. هنگام تصمیم گیری در مورد انجام جراحی کاشت مو، طبیعی است که گیج شوید. کادر پزشکی مجرب در کلینیک پوست و مو دکتر وارث شما را در طول فرآیند کاشت مو راهنمایی می‌کنند و به تمام سوالات شما در مورد این عمل پاسخ می‌دهند. به عنوان مثال، اگر تعجب می‌کنید که بهترین سن برای کاشت مو چه سنی است یا این عمل چگونه انجام می‌شود، با تیم ما تماس بگیرید.

 

منبع:

https://www.hairtransplantfue.org/blog/what-is-male-pattern-baldness