لیزرX-wave

لیزرX-wave

درمان سلولیت با دستگاه ایکس ویو :

سلولیت؛ بدشکلی و پفکی شدن پوست عمدتا” در قسمتهایی از بدن مانند کشاله‌ ران، شکم ،پهلو و باسن است که باعث می شود پوست  اندام مبتلا دچار ناصافی و بدشکلی شود . این عارضه وقتی ایجاد می‌شود که بافت چربی زیر پوست با فشار به بافت نگهدارنده پوست وارد می شود. برآورد می‌شود که بیش از ۸۵ درصد  زنان بالای ۲۱ سال،صرف نظر از اینکه چاق باشند یا لاغر دچار سلولیت هستند. سلولیت در مردان چندان شایع نیست.

 سایر عوامل خطر سلولیت  عبارتند از:

سن

سطح استروژن
سابقه خانوادگی
التهابات پوست
چاقی موضعی
کمبود کلاژن پوست
گردش خون ضعیف (یک عارضه رایج در پاها)
تخلیه لنفاوی ضعیف
نازک شدن لایه اپیدرم (لایه بیرونی پوست)

درمان‌های مختلفی برای سلولیت وجود دارد. یکی از موثرترین آنها، دستگاه ایکس ویو (X-Wave) است که با شکستن بافت متراکم و سخت چربی عمل می کند.  

 

    روش کار دستگاه ایکس ویو (X-Wave) چگونه است؟

ایکس ویو با تولید امواج صوتی با شدت بالا، باعث ایجاد ارتعاش در بافت همبند و شکسته شدن چربی سخت و متراکم در بافت سلولیت می‌شود. ارتعاش مولکولی بافت همبند باعث افزایش استحکام و قابلیت ارتجاعی اپیدرم می شود. امواج صوتی به صورت کنترل شده بر لایه‌های مختلف پوست اثر می‌گذارند و باعث بهبود گردش خون و تحریک تولید کلاژن می شود . مطالعات نشان   می دهد که بعد از درمان با ایکس ویو ،جریان خون در رگ‌های کوچک‌تر افزایش  می‌یابد و به این ترتیب با ورود اکسیژن بیشتر به بافت سلولیت و خروج سموم و دی اکسیدکربن از آن ، فرآیندهای متابولیک و احیای بافتی تسریع شده و همین امر به درمان سلولیت منجر می شود.

 

عملکرد دستگاه ایکس ویو به طور خلاصه:

کاهش مایعات زیرپوستی به واسطه افزایش جریان خون در رگ‌ها و مویرگ ها
شکسته شدن رشته‌های نگهدارنده چربی متراکم و در نتیجه از بین بردن حالت پوست پرتقالی و بازگرداندن پوست به وضعیت طبیعی

 

ایکس ویو برای درمان سلولیت در کدام نواحی از بدن مناسب است؟
از این درمان می‌توان در بیشتر نقاط بدن، بجز نواحی مانند اطراف زانو و قفسه سینه ، استفاده کرد. ایکس ویو ( X-Wave ) برای درمان سلولیت در نواحی ران ، باسن ، شکم وپهلو ها بیشترین کاربرد را دارد.

آیا درمان با ایکس ویو دردناک است؟ خیر،به دلیل ماهیت غیرتهاجمی این روش، انجام ایکس ویو  نه تنها بدون درد است بلکه باعث احیای بافت پوستی و بهبود قابلیت ارتجاعی آن و همچنین استحکام لایه‌های پوستی و ترمیم پوست پرتقالی می‌شود.

درمان سلولیت با ایکس ویو برای چه کسانی مناسب است؟

این روش برای بیماران همه رده‌های سنی که می‌خواهند بصورت غیرتهاجمی و  سرپایی ، مشکل سلولیت خود را درمان کنند؛ مناسب است.سلولیت لزوما” همراه با چاقی موضعی تیست،بسیاری افراد لاغر ممکن است دچار سلولیت باشند بنابراین استفاده از روشهای درمان چاقی موضعی برای

این افراد مناسب نیست. دراین افراد درمان سلولیت با استفاده از ایکس ویو بهترین و مؤثرترین روش درمانی ست.

 

آیا درمان سلولیت با ایکس ویو، ایمن است؟

این دستگاه دارای استانداردهای سختگیرانه سلامتی است. ارتعاشات ایجاد شده در بافت مورد نظر به دقت کنترل‌شده هستند. این درمان برای همه بیمارانی که دارای نشانه‌های پیرپوستی هستند یا می‌خواهند مشکلات پوستی مانند سلولیت را در نواحی خاص درمان کنند و از تمرینات ورزشی یا رژیم غذایی نتیجه نگرفتند، توصیه می‌شود.

درمان سلولیت با ایکس ویو در چند جلسه انجام می‌شود؟

پزشک معالج با توجه به شدت سلولیت و نیازهای اختصاصی هر فرد درباره برنامه درمانی تصمیم‌گیری می‌کند. تعداد جلسات درمانی مورد نیاز به طور معمول ۶ جلسه در یک بازه زمانی چند هفته‌ای است.

 

باید انتظار چه نتایجی را از درمان با ایکس ویو داشته باشم؟

درمان باعث بهبود قابل توجه ظاهر پوست می‌شود. به طوریکه فرورفتگی های سطح پوست بتدریج برطرف شده و پوست ظاهر صاف و یکنواختی پیدا می کند.درصورتیکه چاقی موضعی هم وجود داشته باشد؛ بعد از چند جلسه X-Wave کاهش تجمع چربی اتفاق می افتد.

آیا درمان با ایکس ویو عوارض جانبی و دوران نقاهت طولانی دارد؟

این درمان هیچ دوره نقاهتی ندارد. به طور مثال اگر شاغل هستید، می‌توانید به راحتی در زمان استراحت نهار به یک کلینیک زیبایی مراجعه کنید و درمان را انجام دهید و بدون هیچ عارضه و دوران نقاهتی دوباره سر کارتان برگردید.

نتایج درمان با ایکس ویو چه وقت مشخص می‌شوند؟

این موضوع بستگی زیادی به ناحیه تحت درمان، شرایط و عوامل متعدد دیگر دارد. با این وجود، حتی پس از یک جلسه درمانی می‌توانید نتایج خوبی را تجربه کنید.