کاشت مو

کاشت مو

پیوند مو:

پیوند مو عملی است که طی آن متخصص پوست فولیکول های مو را از ناحیه بانک سر(Donor site) به روش مخصوص   fit)و (futبرداشت کرده و توسط ابزار مخصوص ای به نقطه بدون مو که معمولاً جلو و بالای سر می باشد منتقل می‌کند. اصولاً بانک اصلی جهت برداشت،پشت سر و طرفین سر می باشد.کاشت مو عملی است که تحت بیحسی موضعی و تقریباً بدون درد و با رعایت شرایط استریل انجام می شود و بیمار طی عمل کاملاً هوشیار است و با حداقل خونریزی همراه می باشد.

کاشت مو دارای تاثیرات عمیقی روی اعتماد به نفس افراد بوده و روی ظاهر و زیبایی فرد اثر قابل توجهی دارد و می‌تواند سن فرد را که به علت تاسی به طور کاذب خیلی بالاتر نشان داده شده است را اصلاح کند و مرد با سن واقعی خود دیده شود.

چه کسانی کاندید مناسبی جهت کاشت مو می باشد؟

۱-مردان با الگوی طاسی مردانه طبق طبقه بندی نور وود

۲-زنان با الگوی طاسی مردانه

۳-زنان با الگوی ریزش زنانه شدید

۴-افرادی که در اثر سوختگی یا جراحات دچار اسکار شده یا موی خود را از دست داده‌اند

۵-از آنجا که محل اصلی بانک موی افراد ناحیه پشت سر می باشد بسیار ضروری است که افراد در سن پایین تر و به موقع و در مراحل اولیه ریزش مو اقدام به مراجعه به متخصص پوست جهت درمان های دارویی و در صورت لزوم کاشت مو نمایند.

در صورت خالی شدن بانک مو،انجام جراحی در این افراد احتمالاً غیرممکن یا با حداقل نتایج همراه خواهد بود،گرچه از سایر نواحی مانند: ریش،سینه و سایر نقاط بدن در صورت صلاحدید می توان استفاده نمود که به این روش(BHT) گفته می شود.