درمان میگرن با تزریق بوتاکس

درمان میگرن با تزریق بوتاکس

درمان میگرن با تزریق بوتاکس

در حال حاضر بوتاکس ، فقط به منظور برطرف کردن چین و چروک به کار گرفته نمی شود و کاربرد های بسیاری دارد که درمان میگرن با تزریق بوتاکس ، جزو آن  می باشد . خیلی از کسانی که حداقل نصف عمر خود را با سردرد گذرانده باشند ، از تزریق بوتاکس به عنوان راهی برای درمان و بهبود سردرد هایشان بهره می برند . تزریق بوتاکس در افرادی که از میگرن رنج می برند ، منجر به قطع سردرد و یا کاهش چشم گیر حمله های میگرنی ، برای مدت سه تا چهار ماه می گردد .

 

درچهارمین کنگره بین المللی سردرد ، دبیر علمی کنگره ، با اشاره به این که از شایع ترین علل مراجعه به پزشک های متخصص مغز و اعصاب  ( نورولوژیست ) شکایت افراد از حمله های رنج آور سردرد های طولانی می باشد ، از تزریق بوتاکس را به عنوان روشی نوین در درمان سردرد های مزمن میگرنی یاد نمود و در ادامه نیز افزود که در حال حاضر درمان سردرد های میگرنی با بوتاکس ، تنها مورد درمانی بوتاکس می باشد که به تایید سازمان غذا و داروی آمریکا نیز رسیده است و به صورت صد درصد علمی در تمام دنیا استفاده می شود و البته هارت پزشک در انجام تزریق بسیار مهم می باشد .

لازم به توضیح است که بوتاکس یک پروتیین خالص است ، که از نوعی باکتری به اسم کلستریدیوم بوتولینم تهیه شده است .بوتاکس به منظور پیشگیری از بروز سردرد در بزرگسالان که از سردرد های طولانی میگرن شکایت دارند و در ماه حداقل 15 روز را با سردرد سپری می کنند ، که در هر نوبت هم بیش از 4 ساعت سردرد شان طول می کشد ، مورد استفاده قرار می گیرد . تزریق بوتاکس در درمان میگرن ، در 7 منطقه سر و گردن انجام می گیرد.