کاشت مو

کاشت مو

علل ریزش مو:

ما روزانه بین پنجاه تایکصد تارمو از دست میدهیم که این امر طبیعی است. اما اگر ریزش موهای شما بیش از این تعداد است، دچار ریزش موی غیرطبیعی هستید و باید آن را درمان کنید. دلایل عمده ریزش مو عبارتند از: 

1.  تلوژن افلوویوم:

Telogen effluvium: این نوع ریزش مو پس از بارداری،  اعمال جراحی، کاهش وزن شدید یا استرس زیاد به وجود می آید. در اثر این پدیده شما هر روز موهای خود را به ویژه هنگام شامپو کردن، حالت دادن یا شانه زدن آنها از دست خواهید داد. این مساله می تواند عوارض جانبی برخی از داروها همچون داروهای ضدافسردگی، ضد اضطراب و کاهش دهنده التهاب نیز باشد.

2.  ریزش موی ارثی:

ریزش موهای ارثی یکی از دلایل رایج ریزش موی سر است. این مشکلی است که ممکن است فرد، ژن آن را از پدر یا مادر خود دریافت کند.این نوع ریزش مو در آقایان شایعتر است.

3.  کم کاری غده تیروئید:

 هنگامی که بدن شما خیلی کم هورمون تیروئید را ترشح کند، گفته می شود که دچار کم کاری غده تیروئید هستید. تیروئید هورمونی است که مسوول متابولیسم بدن، ضربان قلب و حالت های روحی انسان است. اگر بدن هورمون تیروئید زیادی تولید کند، پرکاری غده تیروئید دارید. یکی از وظایف هورمون تیروئید رشد مو، پوست و ناخن ها است. وقتی این هورمون به اندازه کافی و درست در بدن ترشح نشود شما شاهد تغییراتی در بدن خود خواهید بود.